Pohjoismaiden mestaruuskisat

PM-kisojen 2007 Finalistit

PM-kisojen 2007 Finalistit

Vuosi FAI Nordic Joukkue-kilpailu FAI Joukkue-kilpailu Nordic
Karlstad, Ruotsi 2015 1. Lassi Nurila (FIN)
2. Ola Fremming (NOR)
3. Kjell Tore Pettersen (NOR)

7. Kimmo Kaukoranta (FIN)
1. Bo Edström (SWE)
2. Kristoffer Rosmo (NOR)
3. Geir Tönnesen (NOR)

4. Anssi Aunola (FIN)
5. Risto Hölttä (FIN)
11. Jarmo Heinonen (FIN)
1. NOR
2. DEN
3. SWE
4. FIN
1. NOR
2. SWE
3. FIN
Maarud, Norja 2013 1. Lassi Nurila (FIN)
2. Ola Fremming (NOR)
3. Janne Lappi (FIN)

4. Kimmo Kaukoranta (FIN)
7. Antti Aho-Mantila (FIN)
10. Iiro Lehto (FIN)
13. Jani Loikkanen (FIN)
1. Ilmari Rönkä (FIN)
2. Fredrik Lundberg (SWE)
3. Jukka Ellonen (FIN)
1. FIN
2. NOR
3. DEN
4. SWE
1. NOR
2. SWE
3. FIN
4. DEN
Jämi, Suomi 2011 1. Lassi Nurila (FIN)
2. Ola Fremming (NOR)
3. David Lundström (SWE)

4. Antti Aho-Mantila (FIN)
13. Kimmo Kaukoranta (FIN)
15. Jani Loikkanen (FIN)
1. Sebastian Jessen (DEN)
2. Janne Lappi (FIN)
3. Roland Lind (SWE)

4. Iiro Lehto (FIN)
5. Seppo Pekkala (FIN)
6. Teemu Niemi (FIN)
1. FIN
2. DEN
3. SWE
4. NOR
1. FIN
2. SWE
3. NOR
4. DEN

Grenå, Tanska 2009

1. Ola Fremming (NOR)
2. Lassi Nurila (FIN)
3. Bernt Olsson (SWE)

14. Kimmo Kaukoranta (FIN)
17. Jani Loikkanen(FIN)
19. Antti Aho-Mantila(FIN)
20. Sami Herpiö(FIN)
1. Bjarke Kahl (DEN)
2. Torben Jørgensen (DEN)
3. Johan Brorström (SWE)

10. Raimo Ruokonen (FIN)
11. Seppo Pekkala(FIN)
12. Iiro Lehto(FIN)
1. NOR
2. SWE
3. DEN
4. FIN
1. DEN
2. SWE
3. NOR
4. FIN

Norsjö, Ruotsi 2007

1. David Lundström (SWE)
2. Ola Fremming (NOR)
3. Bernt Olsson (SWE)

9. Lassi Nurila (FIN)
13. Kimmo Kaukoranta (FIN)
18. Jani Loikkanen (FIN)
1. Anders Forsberg (SWE)
2. Johan Brorsson (SWE)
3. Johan Broström (SWE)

21. Erkko Saviaro (FIN)
10. Timo Huhtamäki (FIN)
13. Raimo Ruokonen (FIN)
14. Jooel Kalmari (FIN)
1. SWE
2. DEN
3. NOR
4. FIN
1. SWE
2. NOR
3. DEN
4. FIN

Maarud, Norja 2005

1. Ola Fremming (NOR)
2. Bernt Olsson (SWE)
3. David Lundström (SWE)

5. Tuomas Tanska (FIN)
8. Kimmo Kaukoranta (FIN)
12. Jani Loikkanen (FIN)
1. Rune Gjelsnes (NOR)
2. Lasse Pedersen (DEN)
3. Lars Høi (DEN)

6. Antti Aho-Mantila (FIN)
13. Timo Huhtamäki (FIN)
1. SWE
2. FIN
3. NOR
4. DEN
1. NOR
2. DEN
3. SWE
4. FIN

Jämi, Suomi 2003

1. Ola Fremming (NOR)
2. Bernt Olsson (SWE)
3. Anders Johansson (SWE)

12. Jens Poikelin (FIN)
15. Tuomas Tanska (FIN)
18. Jussi Kettunen
1. Pål Westerhaug (NOR)
2. Lassi Nurila (FIN)
3. Urban Forslöf (SWE)

6. Jani Loikkanen (FIN)
10. Kimmo Kaukoranta (FIN)
14. Raimo Ruokonen (FIN)
1. SWE
2. NOR
3. DEN
4. FIN
1. NOR
2. FIN
3. DEN
4. SWE

Grenå, Tanska 2001

1. Ola Fremming (NOR)
2. Kjell Tore Pettersen (NOR)
3. Fritz Kristoffersen (NOR)
1. Martin Omholt (NOR)
2. Pål Westerhaug (NOR)
3. Dan Severinsen (DEN)

5. Erkko Saviaro (FIN)
13. Kimmo Kaukoranta (FIN)
15. Raimo Ruokonen (FIN)
1. DEN
2. SWE
3. NOR
4. FIN
1. NOR
2. DEN
3. SWE
4. FIN

Vargårda, Ruotsi 1999

1. Ola Fremming (NOR)
2. Allan Sörensen (DEN)
3. Robert Sundström (SWE)

17. Jaakko Viertola (FIN)
18. Juho Karppinen (FIN)
19. Jussi Kettunen (FIN)
1. Morten Laugesen (DEN)
2. Jarle Hafver (NOR)
3. Tor-Erik Paulsen (NOR)

10. Erkko Saviaro (FIN)
13. Ville Salmi (FIN)
1. DEN
2. NOR
3. SWE
4. FIN
1. NOR
2. DEN
3. SWE
4. FIN

Elverum, Norja 1997

1. Ola Femming (NOR)
2. Allan Sorensen (DEN)
3. Nils-Öystein Bossum (NOR)

9. Esa Eirola(FIN)
15. Juho Karppinen (FIN)
18. Risto Salminen (FIN)
1. Per Söraunet (NOR)
2. Torkil Hattel (DEN)
3. Anders Rasmussen (DEN)
5. Jaakko Viertola (FIN)
10. Erkko Saviaro (FIN)
11. Jussi Kettunen (FIN)
? ?

Kokkola, Suomi 1995

1. Ola Fremming (NOR)
2. Robert Sundström (SWE)
3. Tero Vallas (FIN)
Tapani Kippo (FIN)
Risto Salminen (FIN)
Juho Karppinen (FIN) ? ?

Tanska 1993

1. Robert Sundström (SWE)
2. Allan Sorensen (DEN)
3. Ola Fremming (NOR)

7. Esa Eirola (FIN)
12. Kari Petrow (FIN)
13. Risto Salminen (FIN)
1. Gert Jensen (DEN)
2. Niels Michelsen (DEN)
3. Johan Ahlström SWE

7. Jussi Ekqvist(FIN)
1. SWE
2. DEN
3. FIN
4. NOR
1. DEN
2. SWE
3. FIN
4. NOR

Tidaholm, Ruotsi 1991

? ? ? ?

Skien, Norja 1989

1. Nils-Öystein Bossum (NOR)
2. Kjell-Tore Pettersen (NOR)
3. Anders Johanson (SWE)
4. Tero Vallas (FIN)
12. Esa Eirola (FIN)
13. Pertti Jyräkoski (FIN)
14. Janne Nyyssönen (FIN)
15. Tapani Kippo (FIN)
16. Esa Harvela (FIN)
- 1. NOR
2. SWE
3. FIN
4. DEN
-

Kauhava, Suomi 1978

1. Benny Kjellkren (SWE)
2. Kenneth Holm (SWE)
3. Sture Persson (SWE)

7. Esa Eirola
8. Jari Eväsoja
9. Jukka Pikkusaari
- ? -

Nummela, Suomi 1973

1. ?
2. ?
3. ?
4. Hannu Riihelä (FIN)
- ? -

, Norja? 1970

1. Stephansen (NOR)
2. Paulsen (NOR)
3. ?
6. Hannu Riihelä (FIN)
11. Kari Lautala (FIN)
- ? -

Ljunbyhed, Ruotsi 1964

1. Stephansen (NOR)
2. ?
3. ?
?. Pentti Reinas (FIN)
- ? -

Tänän sivun taulukon tiedoissa on aukkoja. Jos osaat auttaa niiden täydentämisessä, ota yhteys puheenjohtajaan